6 відгуків
Полная комплектация обьектов
+380 показати номер
+380 показати номер

Обшивка звису – ПВХ або дерево?

Обшивка звису – ПВХ або дерево?
Обшивка звису може бути виконана як з ПВХ, так і з деревини. І те й інше рішення забезпечить будівлі естетичний зовнішній вигляд, а також належний рівень захисту від вологи, комах-шкідників і птахів. Проте існують деякі особливості, характерні для кожного з цих матеріалів окремо.

Обшивка з деревини
Обшивка деревом – найбільш старий і до недавнього часу найпопулярніший спосіб обробки звису. Деревина (ялина, сосна, модрина), після сушіння та просочення, обробляється в спеціалізованих столярних майстерень, після чого дошки набувають товщину 17-22 мм і різну довжину і ширину (як правило, рекомендується довжина до 6 м). Обшивка найчастіше кріпиться до крокв. Кріпильні елементи прибивають до них перпендикулярно - в безпосередній близькості від стіни і обшивальної дошки. Дошки кріплять цвяхами строго посередині ширини. Короткі дошки йдуть на початок та кінець, а якщо відстань між ними становить 80-100 см, необхідно використовувати додаткові кріпильні елементи. Якщо прямі дошки розміщені встик, немає необхідності в наявності спеціальних вентиляційних отворів, так як між дошками утворюється зазор. І навпаки, якщо дошки мають складну форму (з пазами, гребенями і вирізами), або вони покладені внапуск, вентиляційні зазори, захищені сіткою, необхідні. Щоб обшивка звису у районі примикання до стіни виглядала естетично, використовуються спеціальні кутові елементи.

Переваги дерев'яної обшивки:

• Стійкість до атмосферних явищ, зокрема, до впливу прямих сонячних променів.
• Легкість ремонту (обшивку можна оновити, отшлифовав старий шар і його покривши лаком).
• Надійність і довговічність.
• Стабільність розмірів елементів обшивки.
• Натуральність, екологічність.Обшивка з ПВХ
Конкуренція для деревини зі сторони ПВХ стає все більш відчутною. Одношарові панелі виготовлені з жорсткого ПВХ і пофарбовані в масі, що дає стабільність кольору. Товщина панелей - 0,8-1 см, ширина - 10-40 см, довжина - до 5 м. Обшивка з ПВХ може імітувати фактуру і колір натуральної деревини. Панелі укладають на дерев'яну обрешітку і кріплять саморізами або цвяхами (алюмінієвими або оцинкованими) через кожні 40 див.
Система обшивки включає в себе спеціальні вентиляційні панелі, забезпечують необхідний приплив повітря і запобігають появі цвілі і грибка. Розміри вентиляційних панелей ідентичні стандартним елементам системи. Експерти рекомендують використовувати їх в якості кожної десятої панелі в обшивці, що забезпечить оптимальну вентиляцію даху. Існують і інші додаткові елементи – кутові, сполучні і для обробки примикань.

Переваги обшивки з ПВХ:

• Стійкість до поривів вітру, впливу вологи. Не гниє і не іржавіє.
• Не вимагає оновлення і фарбування, догляд обмежується в періодичній протирання водою з додаванням антистатичний.
• Низька токсичність, негорючість.
• Стійкість до механічних пошкоджень.
• Швидкий і легкий монтаж.
• Великий вибір кольорів – від білого до імітує текстуру дерева.
• Мала вага, можливість монтажу на легких несучих конструкціях.
• Невисока вартість порівняно з деревиною.

 
 

 • Холодна покрівля – що це таке?
  Холодна покрівля – що це таке?
  Холодна покрівля – гранично проста конструкція. На крокви кладеться гідроізоляційна плівка або мембрана, яка захищає горищний простір від утворення конденсату, який випадає на внутрішній стороні покрівлі з металу.
  Холодна покрівля – що це таке?
 • Енергозбереження
  Енергозбереження
  З кожним роком енергоресурси дорожчають, тому не слід забувати, що найдешевша енергія — це енергія збережена. Енергозберігаючі заходи далеко не завжди складні та витратні. Іноді достатньо зробити ряд нескладних заходів, п
  Енергозбереження