6 відгуків
Полная комплектация обьектов
+380 показати номер
+380 показати номер

Енергозбереження

Енергозбереження
Орієнтовні тепловтрати житла

Для початку визначимося, що впливає на збільшення тепловтрат, і як їх можна мінімізувати? Тепло з наших будинків йде через пів (близько 10%), через покрівлю (близько 15%), через вентиляцію (близько 10%), через двері (близько 15%) і через стіни (близько 10%) . Але найбільша витік відбувається через віконні отвори і складає в середньому 40%.

Тепловтрати через вікна відбуваються по декількох каналах: втрати через віконний блок і плетіння («містки холоду», нещільності), втрати за рахунок теплопровідності повітря, а також тепловтрати допомогою теплового випромінювання.

Енергозбереження у світлопрозорих конструкціях (вікна, балконні двері, зимові сади, фасади) приділяється найбільш важлива роль, оскільки сучасний рівень їх теплозахисту поступається теплозахисту огороджувальних (стінових) конструкцій будівель.

Щоб знизити тепловтрати через віконні прорізи, необхідно встановлювати не просто світлопрозорі конструкції, а сучасні конструкції з підвищеними енергозберігаючими характеристиками. Важливу, хоч і не основну роль при склінні грає профіль, оскільки він займає близько 10% усієї площі конструкції. Наша компанія використовує тільки високотехнологічні ПВХ-системи, що відповідають всім будівельним нормам, в тому числі, і з енергозбереження. Важливо кількість камер у цих системах: чим більше камер, тим вище енергоефективність вікна.

Не менш важлива роль лягає на товщину (монтажну глибину профілю. Більш товстий профіль – більш теплий, вироби з таких систем підійдуть навіть для скління будівель в районах Крайньої Півночі, але тільки при відповідному скляному заповненні.

Камери в ПВХ-системах і поліамідні вставки в алюмінієвих системах

Трохи інакше йде справа з алюмінієвими профільними системами. "Теплий" алюмінієвий профіль відрізняється від "холодного" наявністю термоізолюючої поліамідної вставки, що розділяє зовнішню і внутрішню частини профілю. За рахунок цієї вставки здійснюється розрив стінок профілю. Без неї через профіль тепло втрачається внаслідок високої теплопровідності алюмінію, іншими словами – багатокамерність на енергоефективність ніяк не впливає.

Таким чином, вставка виключає можливість промерзання профілю. Разом з тим, поліамід не поступається алюмінію по міцності. Ключову роль в енергоефективності "теплого" алюмінієвого профілю відіграє розмір камери з поліаміду – чим він більший, тим вище энергоэффективнось.

У масі пропонованих склопакетів останнім часом значно зростає частка мультифункціонального (з особливими властивостями) скла.

Популярність мультифункціонального скла пов'язана з тим, що звичайне скло, що застосовується в архітектурі, не здатний повною мірою відповідати сучасним підвищеним вимогам до теплозбереження, механічної міцності, спектрального діапазону випромінювання, що пропускається і т. д.

Близько 10-20% тепловтрат відбувається через крайову зону склопакета. У цьому випадку їх можна знизити за рахунок застосування дистанційних рамок типу «теплий край» замість алюмінієвих. Близько 20-30% тепловтрат обумовлено конвекцією повітря. Ця проблема вирішується шляхом заповнення міжскляного простору інертним газом з низькою теплопровідністю (в основному використовують аргон).

Але найбільше тепла — від 50 до 70% — втрачається за рахунок інфрачервоного випромінювання. І тому найбільш ефективним способом знизити тепловтрати є використання низькоемісійного скла. Для додання склу необхідних властивостей, на його поверхню наноситься спеціальне тонке покриття, що відбиває інфрачервоні промені, спрямовані зсередини назовні, назад всередину приміщення.

Показники температури в кімнаті при використанні енергозберігаючих склопакетів різного класу

Сучасні магнетронные низькоемісійним скла відображають інфрачервоне випромінювання практично повністю. Так, наприклад, пропоноване нами низькоемісійне скло має коефіцієнт емісії всього 4%. Це означає, що 96% тепла взимку залишається в будинку. Влітку низькоемісійним скла допомагають заощаджувати, не даючи "перегріватися" кондиціонованим приміщень.

Крім економії на підтримці сезонного мікроклімату, застосування низькоемісійного скла дозволяє запобігти появі взимку конденсату на внутрішній поверхні скління. Наприклад, якщо на вулиці -20, а в приміщенні +21 °C, то температура поверхні внутрішнього скла в однокамерного склопакета з звичайного флоат-скла буде +5,1 (нижче "точки роси" для звичайної вологості повітря всередині будівлі), а з низькоемісійним склом і заповненням аргоном — +16 (вище "точки роси"). На цьому рисунку показано, як впливають на температуру в приміщенні різні типи склопакетів.

Як досвідчений виробник металопластикових вікон, ми вважаємо своїм обов'язком поінформувати клієнта про переваги використання сучасних технологій і запропонувати йому якісне вікно з високими теплозберігаючими характеристиками. Місія нашої компанії полягає в тому, щоб створити комфорт у кожній оселі, застосовуючи енергозберігаючі технології як на виробництві, так і в своїй продукції — для збереження природних ресурсів і навколишнього середовища.

Встановлюючи енергозберігаюче вікно, Ви не тільки економите свій бюджет, але й внести вклад у загальну справу турботи про екосистемі планети!