6 відгуків
Полная комплектация обьектов
+380 показати номер
+380 показати номер

Холодна покрівля – що це таке?

Холодна покрівля – що це таке?
Холодна покрівля – гранично проста конструкція. На крокви кладеться гідроізоляційна плівка або мембрана, яка захищає горищний простір від утворення конденсату, який випадає на внутрішній стороні покрівлі з металу.

Зверху кріпиться контробрешетка, після цього – решетування, а потім вже встановлюють власне покрівельне покриття. Водяні пари виводяться з підпокрівельного простору за допомогою спеціальних ходів під коником і на схилах.

Крім того, вентиляція горищного простору здійснюється ще й за допомогою слухових вікон. Холодна покрівля характеризується простотою конструкції, тому її нескладно проектувати, встановлювати та експлуатувати.

Перед початком монтажу слід усвідомити ряд моментів. Якщо надалі ви маєте намір утеплити горище або перетворити його в мансарду, необхідно застосовувати гідроізоляційну мембрану класу TYVEK, оскільки гідроізоляційна мікроперфорована плівка для холодних покрівель не призначена для монтажу утеплювача впритул. Вона втрачає свої властивості при зіткненні з ним і пропускає вологу, в результаті чого утеплювач намокає. Якщо ж утеплення покрівлі не планується, можна заощадити і придбати більш дешеву гідроізоляційну мікроперфоровану плівку. Натягувати її необхідно з провис в 20 см, щоб стікає до середини прогону вода не потрапляла на крокви. Щоб домогтися безперешкодної вентиляції, в гідроізоляції під коником робиться спеціальний розрив.

Деякі вважають, що подібний вид покрівлі не придатний для областей з суворою зимою. Це не відповідає дійсності: холодна покрівля і холодний горище – традиційні рішення з багатовіковою історією. Якщо перекриття горища утеплюється згідно встановленим для даної кліматичної області нормам, ніяких обмежень на застосування холодної покрівлі немає. Досить надійно теплоізолювати вентиляційне обладнання, щоб не утворювався конденсат і обмерзання.

У якості власне покрівельного матеріалу для холодної покрівлі підійдуть будь-які матеріали, що не потребують суцільній основі. Оптимальний вибір – профнастил або металочерепиця – надійні, технологічні і довговічні матеріали. Особливо, якщо при їх виготовленні була використана широко поширена останнім часом сталь з порошковим покриттям, багаторазово збільшує експлуатаційний термін. Якщо ж профільований лист виглядає недостатньо естетичним, то підійде металочерепиця, достовірно імітує натуральну, але відрізняється меншою масою і нескладним монтажем.

 • Енергозбереження
  Енергозбереження
  З кожним роком енергоресурси дорожчають, тому не слід забувати, що найдешевша енергія — це енергія збережена. Енергозберігаючі заходи далеко не завжди складні та витратні. Іноді достатньо зробити ряд нескладних заходів, п
  Енергозбереження
 • Обшивка звису – ПВХ або дерево?
  Обшивка звису – ПВХ або дерево?
  Обшивка звису може бути виконана як з ПВХ, так і з деревини. І те й інше рішення забезпечить будівлі естетичний зовнішній вигляд, а також належний рівень захисту від вологи, комах-шкідників і птахів. Проте існують деякі особливості, характерн
  Обшивка звису – ПВХ або дерево?